5.9.2020 10:15 I. A třída, skupina B 2020/2021 3. kolo

Muži A 1 1 2 Prohra
SK Modřany 2 1 3 Výhra

Report

Ohlasy trenéra:
V 5.kole jsme na domácím hřišti přivítali klub z Modřan. Věděli jsme, že nás čeká dobývání hostující obrany a podřídili tomu i tréninky. Do zápasu jsme nastupovali v roli favorita a chtěli získat 3 body.
A přišlo to co jsme očekávali – Modřany zaparkovali autobus a my se přes něj snažili dostat. Prvních patnáct minut jsme hledali skulinu v obraně hostů, ale byli jsme příliš zbrklí a netrpělivě překopávali obranu, většinou však do ofsajdu. Ze dvou menších šancí jsme neskórovali a tak přišel trest. Modřany udeřily ze standardní situace, které jako jediné znamenaly nebezpečí pro naši bránu. Centr na zadní tyč jsme nepohlídali ve 14.minutě prohrávali.
Nesložili jsme zbraně a dál hráli naši hru a obléhali hostující vápno. O deset minut později nám pomohlo nedorozumění hostujících stoperů. Unikajícího Martina Kopeckého podrazil brankář hostů a penaltu proměnil nejlepší střelec soutěže Petr Nykl.
Stále jsme drželi míč na svých kopačkách a soupeř spoléhal na rychlé protiútoky a standardní situace. Ve 44.minutě jsme si dali po několika nešťastných odrazech gól do šatny a byl to zřejmě rozhodující moment.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem rychle vyrovnat, ale moc se nám kombinace nedařila. Až v 55.minutě propadl centr na kopačku Petra Nykla a ten prostřelil brankáře – 2:2. Od té chvíle jsme jednoznačně převzali otěže zápasu a soupeře mačkali. Ten vypadal unaveně a rezignovaně. Bylo to čekání na námi vstřelený gól a zlomená zápasu na svou stranu. Bohužel, koncovka se nedařila.
V 70.minutě jsme posílili útok, protože jsme cítili, že musíme dát gól a zápas vyhrát. Tlačili jsme se dopředu a zapomínali na zadní vrátka. To se nám stalo osudné v 76.minutě, když čerstvý hráč hostů přesprintoval naši obranu, přihrál před bránu a hostující útočník ve skluzu skóroval. Pro nás to byl šok, rychle změnili hru, vysunuli stopery na hrot s cílem více nakopávat balóny. Takto jsme se dostali k třem menším šancím, které jsme ale nevyužili.
Modřanům výborně zachytal brankář, který velmi spolehlivě pochytal naše šance a jistými zákroky držel Modřany ve hře. Ty sem přijeli s jasnou taktikou, která nakonec slavila úspěch. Nezbývá než Modřanům pogratulovat a my se musíme soustředit na další zápas

5. 9. 2020 10:15

13 M-1.A/B
ZLÍCHOV T. , 50 diváků | Rozhodčí: Sedláček Petr, Zima Lukáš, Vojnovič Michal

Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. vs. Sportovní klub Modřany, z.s. – 2:3 (1:2)

STŘELCI: 26. Nykl Petr (pen.), 55. Nykl Petr – 14. Martinák Luboš, 43. Zmrhal Luboš (vl.), 76. Kratochvíl Jiří